Spotkania o programie Czyste Powietrze

Aktualizacja: spotkanie dla mieszkańców Stawów Grojeckich odbędzie się 4 marca 2024 r. o godzinie 18:00 w sali na parterze budynku OPS (ul. Beskidzka 100).

Spis treści:

Kto jest operatorem?

Terminy spotkań

Czego można dowiedzieć się na spotkaniu

🤝 Celem zwiększenia wykorzystania środków Programu Czyste Powietrze, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił w województwie małopolskim pierwszy w Polsce pilotażowy program udziału operatorów przy uzyskaniu dotacji z Programu „Czyste Powietrze”.

Kto jest operatorem?

Dla obszaru każdego powiatu oddelegowany został Operator odpowiedzialny za przynależne do niego gminy. Operatorem wybranym dla powiatu oświęcimskiego jest firma EnergiaPlus Sp. z o.o.

Na terenie gminy Oświęcim przedstawicielem operatora jest 👨‍💻 Michał Wtorek, tel. 📞 666 950 057.

Operator działa doradczo. Jego zadaniem jest pomoc przy ustaleniu progu dotacji, złożeniu wniosku, weryfikacji firm wykonawczych pod względem dotychczas realizowanych prac, sprawdzenia umów współpracy oraz w całym procesie realizacji i po jej zakończeniu.

Operatora można poznać po oficjalnym identyfikatorze i pełnomocnictwie NFOŚiGW:

Wzór identyfikatora awers

Wzór identyfikatora rewers

Nie bój się weryfikować osób pukających do drzwi. Zdarza się, że firmy bez upoważnienia powołują się na Urząd Gminy.

Więcej informacji na temat operatora można znaleźć [TUTAJ]

Terminy spotkań

W najbliższym czasie odbędą się spotkania informacyjno-robocze z Operatorem dla mieszkańców gminy według poniższego harmonogramu:

✅15 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala mała w Świetlicy Wiejskiej w Zaborzu,

✅16 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w Domu Ludowym w Pławach,

✅19 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w Domu Ludowym w Harmężach,

✅20 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala mała w Świetlicy Wiejskiej w Rajsku,

✅21 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w OSP w Brzezince,

✅22 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w Domu Ludowym w Dworach Drugich,

✅23 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej,

✅25 lutego 2024 r., godz. 17:00 – Sala w OSP w Stawach Monowskich,

✅26 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala mała "Sołtysówka" w Grojcu,

✅27 lutego 2024r., godz. 18:00 – Sala w OSP we Włosienicy,

✅28 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w Domu Ludowym w Babicach,

✅29 lutego 2024 r., godz. 18:00 – Sala w OSP w Broszkowicach.

Czego można się dowiedzieć?

🔵 Na spotkaniach, będzie można dowiedzieć się w jaki sposób można skorzystać z nieodpłatnego audytu, jakie są kwoty dotacji z programu, w jaki sposób można wymienić okna i drzwi na nowe, ocieplić budynek, zamienić „kopciucha” na nowoczesną pompę, założyć fotowoltaikę, itd.

Operator programu działa niezależnie od Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego prowadzonego przez gminę Oświęcim, zlokalizowanego w Urzędzie Gminy Oświęcim, ul. Zamkowa 12, tel. 📞 33 844 95 76.

🔵 Na modernizację domu przewidziane jest nawet 135 000zł, które pokrywa NFOŚiGW w ramach programu Czyste Powietrze. Dzięki współpracy operatora z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej możesz skorzystać z nieodpłatnego audytu, którego celem jest ustalenie kwoty dotacji, jaką można uzyskać na termomodernizację budynku mieszkalnego (m.in. nowe okna, drzwi, ocieplenie, tynki, pompa ciepła).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty programu oraz pomocy oferowanej przez operatora oraz gminę!