Rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grojcu informuje, że 1 kwietnia 2019 roku ruszyła kolejna rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł – Pomocna Dłoń Zawsze Przy Tobie. Projekt skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niesamodzielnych.

Mieszkańcy gminy Oświęcim mogą zasięgnąć bliższych informacji pod telefonem nr:

33 846 64 28

lub na stronie internetowej projektu.
 


Małopolski Tele-Anioł to program zdalnej opieki nad chorymi, którzy nie są w stanie samodzielnie się sobą zaopiekować. Takie osoby mogą otrzymać opaskę życia – lekkie, łatwe w obsłudze urządzenie, czuwające nad zdrowiem właściciela.

 

Małopolski Tele-Anioł został opracowany głównie z myślą o najstarszych i ciężko chorych seniorach, którzy mieszkają samotnie i nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziny. Z jego pomocy mogą też skorzystać niepełnosprawni czy np. osoby, które przeszły zawał i istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia kolejnego.

 

Chorzy dostaną specjalną opaskę, na której jest czerwony przycisk SOS. Wystarczy przytrzymać go przez trzy sekundy, a urządzenie automatycznie połączy się pracownikiem teleopieki. Opaska jest wyposażona w wiele innych, niezwykle użytecznych funkcji, jak lokalizator GPS, czujniki mierzące tętno oraz wykrywające niebezpieczne upadki. Jeśli przyrząd zarejestruje groźne zdarzenie, np. nagły skok ciśnienia, zaalarmuje opiekuna w telecentrum, a ten będzie mógł natychmiast zareagować.