Festyn rodzinny w Porębie Wielkiej

1.06.2019 r – dokładnie w Dzień Dziecka – przy dawnym budynku Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Pogoda dopisywała, więc wszystkie dzieci (te mniejsze i większe) miały szansę skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Zabawę rozpoczęło przemówienie Dyrektor Szkoły – pani Małgorzaty Buckiej, która powitała obecnych. Złożyła życzenia wszystkim dzieciom oraz powitała gości. Swoją obecnością zaszczycił nas pan wójt Mirosław Smolarek wraz z małżonką, który następnie wygłosił przemówienie. Przybyli również: pani Bernardyna Bryzek (Przewodnicząca Rady Gminy), pan Tomasz Mydlarz (radny Gminy Oświęcim), pani sołtys Maria Brombosz, p. Agata Michalska oraz pani Violetta Korczyk (dyrektor oraz zastępca dyrektora CUW w Rajsku). Nie zabrakło lokalnych działaczy: pani Wandy Heród (przewodniczącej KGW), pana Aleksandra Stachury (Prezesa OSP), pana Krzysztofa Gawła (naszelnika OSP), pana Józefa Pietrańczyka (prezesa LKS-u) oraz członków Rady Sołeckiej. Pani Dyrektor oddała głos Pani Sołtys, która następnie ogłosiła rozpoczęcie festynu.

Na scenę weszły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej. Zauroczyły wszystkich swoimi wesołymi strojami i występem. Kolejno, odbył się występ uczniów Szkoły Podstawowej. Można było usłyszeć pięknie zaśpiewane piosenki oraz zobaczyć starannie przygotowane układy taneczne. Te przygotowała również grupa „Emotion”.

Atrakcji było co nie miara. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce. Przez cały festyn były oblegane przez przedszkolne oraz szkolne dzieci. „Starsi” – przede wszystkim tatusiowie – korzystali ze strzelnicy, gdzie mogli spróbować swoich sił i wczuć się w żołnierski klimat. Chętni konkurowali także w przeciąganiu liny i zapasach. Pokazy przygotowali także pracownicy Komendy Policji oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Wielkiej. Była także loteria fantowa, która odbyła się dzięki sponsorom. Szczególnie dziękujemy następującym Firmom:

Bankowi Spółdzielczemu w Zatorze,

Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. Zoo,

Firmie „Konkret” – Krzysztofowi Wysoglądowi,

Marii Bebak i Firmie Palabras,

Firmie DARYmex Home Textile z Brzeszcz,

Związkowi Zawodowemu „Kontra” K. Z. przy TAURON wydobycie SA w Jaworznie ZG Sobieski,

Jubilerowi – Grażynie Dziubek,

Molo Resort,

Planet Cinema w Oświęcimiu,

Firmie Novomatic Technologies Polska SA,

Firmie Plantpol,

Firmie Morfeus – Edmundowi Żółtowskiemu.

Szczególne podziękowania składamy Pani Bernardynie Bryzek, Radzie Rodziców na czele z p. Lidią Janas oraz p. Iwoną Żydzik, Pani Sołtys oraz Radzie Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Kołu Gospodyń Wiejskich w Porębie Wielkiej, OKSiR, p. Zenonowi Nowakowi, p. pielęgniarce – Bernadetcie Hałatek oraz współorganizatorowi – Przedszkolu Samorządowemu w Porębie Wielkiej.