BohaterOn

W miesiącu październiku, dzieci z grupy Pszczółek, brały udział w akcji BohaterON – włącz historię!...

W miesiącu październiku, dzieci z grupy Pszczółek, brały udział w akcji BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W ramach projektu odbyły się trzy zajęcia, podczas których przedszkolaki oglądały „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim” – teatrzyk kukiełkowy, wysłuchały audiobook pt. „Lekcja bohaterstwa” oraz kolorowały plakat akcji BohaterON 2023. W trakcie trwania zajęć, dzieci dowiedziały się, co to było Powstanie Warszawskie i kto brał w nim udział, przypomniały sobie również kiedy w Polsce obchodzimy Dzień Niepodległości oraz utrwaliły takie pojęcia jak: BOHATER, OJCZYZNA, HISTORIA, WOLNOŚĆ, ODWAGA. Uczyły się również szacunku i akceptacji wobec innych narodowości, dzięki bajce w której pojawił się chłopiec Helmer, który pochodził z Angolii. Dowiedziały się także, że w Angolii Dzień Niepodległości, również przypada na 11 Listopada, tak jak u nas w Polsce. Pszczółki wiedzą już, że prawdziwy bohater, nie zawsze nosi pelerynę   i posiada super moce, ale czasami jest to osoba, która niespodziewanie i po cichu pojawia się w naszym życiu, a i my, poprzez małe rzeczy możemy stać się prawdziwymi bohaterami.

Na zakończenie akcji z wielkim podziwem za odwagę dla Naszych Powstańców, dokonaliśmy wpisu na stronie kampanii, wysyłając tym samym wirtualną kartę z podziękowaniem dla dzielnych Powstańców.

Zachęcamy rodziców, aby wspólnie z dziećmi obejrzeli teledysk „Leon Olek – Włącz Historię!”  promujący akcję. Będzie to wspaniałe uwieńczenie naszej przygody z tą ogólnopolską kampanią.

Tagi

GALERIA