Gminny konkurs ekologiczny

26 kwietnia odbyła się XV edycja gminnego konkursu ekologicznego pt. ,,Przedszkolak przyjacielem zielonej planety,”...

26 kwietnia odbyła się XV edycja gminnego konkursu ekologicznego pt. ,,Przedszkolak przyjacielem zielonej planety,” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Oświęcim. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 przedszkoli z terenu Gminy Oświęcim czyli Zespół Szkolno - Przedszkolny w Brzezince, Niepubliczne Przedszkole SMYK w Babicach, Przedszkole Samorządowe w Grojcu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Harmężach, Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej, Przedszkole Samorządowe w Rajsku, Przedszkole Samorządowe we Włosienicy, Przedszkole Samorządowe im. Treflika w Zaborzu, Szkoła Podstawowa im. KEN w Zaborzu. W komisji konkursowej zasiedli: z- ca Wójta Gminy Oświęcim p. Halina Musiał, Przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim p. Bernardyna Bryzek, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim p. Agata Michalska, przedstawiciel Nadleśnictwa Andrychów p. Robert Piętoń, p. Beata Obstarczyk z Firmy EKO-KOMBID, sołtys Włosienicy p. Władysław Zaliński oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włosienicy p. Leokadia Kukla.

Przedszkolaki musiały wykonać 8 zadań związanych z tematyką przyrodniczą i ekologiczną, a za każde poprawnie wykonane zadanie komisja konkursowa przyzwała jeden punkt. W tym roku wiele miejsca w naszych konkurencjach zajęły odnawialne źródła energii, ale mimo trudnego tematu jak zwykle przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami oraz niezwykłym zapałem do działania. Jednym z zadań było posadzenie kwiatów w doniczkach, które będą teraz zdobiły nasze przedszkolne parapety okienne. Na pamiatkę XV edycji konkursu posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym brzozę, która będzie nam przypominała te wspaniałe chwile.

Na zakończenie konkursu przyszedł czas na lubianą przez uczestników część czyli wręczenie medali, dyplomów i upominków. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez nasze panie kucharki.

Tagi

GALERIA