#SprzątamyDlaPolski

W tym roku włączyliśmy się do V edycji #SprzątamyDlaPolski – ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, której inicjatorem jest Stowarzyszenie ,,Dla Polski”...

21 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI w naszym przedszkolu. W tym roku włączyliśmy się do V edycji #SprzątamyDlaPolski – ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, której inicjatorem jest Stowarzyszenie ,,Dla Polski.” Wydarzenie to, zostało objęte patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki ubrały się w kolory żółte i zielone, a podczas zajęć czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości związane z przyrodą, środowiskiem naturalnym i ekologią. Wymieniały zachowania proekologiczne, które są dobre dla naszej planety i te które jej zdecydowanie szkodzą. Utrwaliły też wiadomości związane z segregacją śmieci i kolorami pojemników na odpady, co było szczególnie atrakcyjne ponieważ dzieci wykonywały te zadania na tablicy multimedialnej. Dodatkową atrakcją były materiały promocyjne, które otrzymaliśmy z Gminy Oświęcim. Dzięki nim dzieci indywidualnie wykonywały ciekawe zadania związane z ekologią, kolorowały obrazki, korzystały z książki, w której było wiele ciekawostek i zadań do wykonania, a do domu otrzymały tekst z obrazkami do przeczytania wspólnie z rodzicami. Dzieci z oddziału Biedronek zrealizowały w tym dniu zadanie z projektu edukacyjnego ,,Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji,” a z wierszyka dowiedziały się, że Amadeusz też tak jak oni martwi się o przyrodę i pomogły mu posegregować śmieci do odpowiednich pojemników. Podsumowaniem Dnia Ziemi, było sprzątanie pobliskich skwerków na terenie Włosienicy. Dzieci jak zawsze z wielkim zaangażowaniem szukały papierków, woreczków, butelek i innych śmieci, które w mig znikały w workach do tego przeznaczonych. Pocieszeniem jest też fakt, że z każdym rokiem w naszej miejscowości jest mniej śmieci na trawnikach, co dobrze świadczy o mieszkańcach.   

Na pamiątkę tego dnia dzieci pozowały do zdjęć w fotobudce oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

Tagi

GALERIA