STARSZAKI KODUJĄ

Od stycznia do czerwca bieżącego roku , w oddziale IIII realizowana będzie innowacja pedagogiczna pt. ,,STARSZAKI KODUJĄ"...

W oddziale III czyli w grupie dzieci 5 i 6 letnich, od stycznia tego roku realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. ,,STARSZAKI KODUJĄ” i będzie realizowana do czerwca. Głównym celem wprowadzonej innowacji jest przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych poprzez szereg zabaw edukacyjnych, w które włączone są elementy nauki kodowania i programowania oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, umiejętność prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych, planowanie działań prowadzących do rozwiązania sytuacji konfliktowej, weryfikacja poprawności wykonanych zadań oraz obserwacja i wyciąganie stosownych wniosków.

I tak w styczniu nasze starszaki rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem już w czasie ferii zimowych kiedy to realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zimowe zadania bez nudy,” za udział w którym otrzymały dyplomy MISTRZÓW ZIMOWYCH ZADAŃ BEZ NUDY.

W  czasie zajęć z kodowania dzieci pracowały zarówno offline, jak też online, co bardzo przypadło im  do gustu. W trakcie zajęć z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, dzieci układały rytmy, sudoku, układały karmnik z dostępnych elementów, układały obrazki z części w jedną całość oraz dekodowały obrazki. Wszystkie działania online, stanowiły dla dzieci dużą atrakcję, jednak zadania wykonywane na kartach pracy i w małych zespołach, były nie mniejszą atrakcją i dawały dużo satysfakcji, zarówno całej grupie jak i każdemu indywidualnie. Przedszkolaki bawiły się kolorowymi kubeczkami, z których układały dowolne budowle oraz zakodowane budowle, które wymagały od nich wielu umiejętności. Okazało się również, że mata do kodowania, nie była dla nich trudnym do przejścia zadaniem i opanowały jej zasady w mig.

A teraz zapraszamy do naszej galerii.

GALERIA