DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia...

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Również w tym roku w naszym przedszkolu nie mogliśmy zapomnieć o tym święcie i chociaż nasi pluszowi przyjaciele nie mogli nas odwiedzić w przedszkolu z wiadomych względów, to dzieci bawiły się doskonale.

W każdej grupie przedszkolaki uczestniczyły w licznych aktywnościach dostosowanych do ich możliwości rozwojowych. Maluszki min. tańczyły przy misiowych piosenkach i kolorowały misiowe rysunki, a na pamiątkę miłego dnia otrzymały papierowe misie z serduszkami.

Średniaki przy okazji święta misia doskonaliły umiejętność liczenia z wykorzystaniem misiowych sylwet, kolorowały misiowe opaski oraz tańczyły i śpiewały przy skocznych melodiach.

Starszaki z kolei poznały historie powstania pluszowego misia oraz kolejne etapy zmian w wyglądzie  misiów, które stanowiły od zawsze nieodzowny element dzieciństwa. Pracowały również w zespołach, utrwalając pojęcia związane z położeniem przedmiotów w przestrzeni, utrwalały stronę lewą i prawą oraz kolory. W tym dniu nie mogło zabraknąć skocznych misiowych piosenek, przy których dzieci tańczyły i odtwarzały ich treść ruchem. Dużym powodzeniem cieszyła się misiowa fotobudka, w której dzieci wykonywały pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie zajęć starszaki własnoręcznie wykonały misie z papierowych rolek.

GALERIA