Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu...

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada, tradycyjnie już wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła do hymnu." Punktualnie o godzinie 11.11, wszystkie przedszkolaki zaśpiewały ,,Mazurka Dąbrowskiego," dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wcześniej dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obejrzały krótki film edukacyjny o polskich symbolach narodowych i nauczyły się fragmentu wiersza Władysława Bełzy ze zbioru wierszy "Katechizm polskiego dziecka," którego można posłuchać na filmiku w załącznikach poniżej.

Starszaki z kolei oglądały film, w którym Miś i Margolcia przybliżyli im historię naszego kraju, opowiedzieli o Józefie Piłsudkim i nauczyczyli piosenki pt. ,,Jesteśmy Polką i Polakiem." Następnie dzieci wykonały biało - czerwone kotyliony z papierowych serduszek.

 

Przy tej wyjątkowej okazji, chcemy również zaprezentować kolejne małe talenty artystyczne naszych przedszkolaków. Zosia E. i Gosia E. zaśpiewały piosenkę z okazji jutrzejszego święta, tak jak Oskarek G. którego śpiewu możecie posłuchać klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=gtRce2hlC6U. Zachęcamy do oglądania i jak zawsze gratulujemy wszystkim wykonawcom.

GALERIA

FILMY