Przedszkole Samorządowe we Włosienicy nagrodzone!

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie ,,#BeActive w szkole i przedszkolu – Europejski Tydzień Sportu 2019”...

W tym roku szkolnym nasze przedszkole z inicjatywy pani dyrektor, włączyło się do V edycji Europejskiego Tygodnia Sportu,  którego inicjatorem jest Komisja Europejska promująca sport i aktywność fizyczną w krajach europejskich. W ramach tegorocznego ETS, zorganizowany został konkurs ,,#BeActive w szkole i przedszkolu – Europejski Tydzień Sportu 2019”, w którym nasze przedszkole wzięło udział. Uczestnictwo w konkursie polegało na zorganizowaniu w dniach od 23 do 30 września 2019r. takiego wydarzenia sportowego, które swoją formą odzwierciedlało ideę #BeActive, opisie tego wydarzenia,  oraz wykonaniu plakatu promującego Europejski Tydzień Sportu. Wydarzenie to pod tytułem „Sportowe Święto pieczonego ziemniaka” było zorganizowane przez nauczycielki Panią Leokadię Kuklę, Panią Krystynę Momot oraz Panią Barbarę Szubert, która wykonała również plakat konkursowy promujący ETS. W przeprowadzeniu tego wydarzenia wzięli udział wszyscy pracownicy przedszkola.

10 października 2019r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie, odbyła się Gala Europejskiego Tygodnia Sportu, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia dla laureatów ogólnopolskiego konkursu #BeActive. Wśród zaszczytnego grona dziesięciu zwycięskich placówek z całej Polski znalazło się Przedszkole Samorządowe we Włosienicy. Podczas uroczystej gali nagrodę z rąk ambasadorki ETS Moniki Pyrek, odebrała dyrektor naszego przedszkola Pani Leokadia Kukla. W wydarzeniu brał udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz licznie zgromadzeni sportowcy i przedstawiciele instytucji i fundacji propagujących i wspierających polski sport.

Bardzo się cieszymy, iż nasza placówka oraz zaangażowanie wszystkich pracowników oraz uczestników organizowanych przez nas imprez sportowych, zostało docenione i nagrodzone. Zdecydowanie ta nagroda jest dla nas dużym zaszczytem i motywacją do dalszej pracy oraz wzbudza w nas poczucie, iż nawet niewielka placówka w małej miejscowości może zostać doceniona na tak wysokim szczeblu.

GALERIA