Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka we Włosienicy

23 września we Włosienicy, odbyło się Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka...

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 23 września, zorganizowaliśmy ,,Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka” z udziałem przedszkolaków, ich rodziców i rodzeństwa oraz pracowników przedszkola. W naszym święcie udział wzięła również z-ca Wójta Gminy Oświęcim pani Halina Musiał, dyrektor CUW pani Agata Michalska, przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim pani Bernardyna Bryzek oraz przewodnicząca Komisji Edukacji w Gminie Oświęcim pani Emilia Turza. Tuż po godz. 16.30 na terenie obok remizy OSP we Włosienicy, dyrektor naszego przedszkola pani Leokadia Kukla serdecznie powitał przybyłych gości. Po kilku słowach powitalnych przyszedł czas na rozgrzewkę, którą poprowadził pan Grzegorz Strumiński. Po rozgrzewce wszyscy uczestnicy otrzymali indywidualne karty, z którymi rozeszli się do 14 stanowisk sportowych. Każdy zawodnik musiał zaliczyć wszystkie konkurencje, które zostały odnotowane w indywidualnych kartach. Podczas wykonywania poszczególnych konkurencji sportowych, było dużo radości i zabawy, ale również chęci i starań ze strony uczestników, żeby perfekcyjnie zaliczyć każde sportowe zadanie. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji, odbyły się 4 zabawy z ziemniakami w roli głównej, do udziału w których chętnych nie brakowało, tym bardziej że za udział w nich czekały słodkie nagrody. Po dużym wysiłku fizycznym serwowana była, kawa, herbata i pyszne ciasta upieczone przez rodziców naszych przedszkolaków, które pozwoliły na uzupełnienie spalonych kalorii. Następnie wśród wszystkich zawodników, odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez Gminę Oświęcim. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali oczywiście pamiątkowe medale. Na imprezie pt. ,,Sportowe Święto Pieczonego Ziemniaka” było dużo konkurencji sportowych, a zgodnie z nazwą nie mogło również zabraknąć ziemniaka, który pojawił się też w ciepłym i bardzo smakowity daniu przygotowanym na ognisku czyli w prażonych, którymi wszyscy się zajadali, dzięki wysiłkowi włożonemu w jego przygotowanie przez mamy z naszej przedszkolnej Rady Rodziców.

Imprezę sportową uważamy za bardzo udaną, dzięki zaangażowaniu wszystkich jej uczestników oraz świetnej atmosferze i co ważne, pięknej pogodzie.

 

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Strumińskiemu za okazaną pomoc przy organizacji spotkania, rodzicom za pyszne ciasta oraz przygotowane prażone, a rodzicom i dzieciom za udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka.

GALERIA