Muzeum Ratusz w Oświęcimiu

Starszaki uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Ratusz w Oświęcimiu...

Już oficjalna impreza na koniec roku przeminęła, a my nie odpuszczamy. Dnia 26.06.2019r. dzieci z oddziału III wraz z wychowawcą i panią Gosią wybrały się na wycieczkę autobusem miejskim do Muzeum RATUSZ w Oświęcimiu.

Odjeżdżaliśmy o godzinie 8:54, tak więc, nie mogliśmy się spóźnić! Radość z podróży autobusem miejskim była ogromna, tym bardziej, że dla niektórych dzieci taka wyprawa odbywała się po raz pierwszy. Na miejscu czekała już na nas obiecana atrakcja, czyli lekcja   w Muzeum RATUSZ pod hasłem „Niełatwo być księżną, niełatwo być księciem”. Faktycznie, okazało się, że bycie księciem i księżniczką w dawnych czasach to było nie lada wyzwanie. Nasze dzieciaki mogły przenieść się w tamte chwile dzięki przygotowanym na lekcje prezentacjom multimedialnym, na których para książęca dużo opowiedziała im     o zwyczajach jakie wtedy panowały. Ponad to przedszkolaki grały w grę pt. „Czy chcesz być księciem/księżniczką?”, ubierały na siebie dawne stroje królewskie oraz poznały legendę o „Białej Pani” (księżnej Eufrozynie) – która pojawia się na Oświęcimskim Zamku w każdą Noc Wigilijną. Na koniec, po narysowaniu przez dzieci księżniczek i książąt, przedszkolaki oglądały wystawę prac z konkursu plastycznego pt. „Oświęcim w Legendzie”, na której widnieje także praca naszych przedszkolaków.

Po tak długich zajęciach przyszedł czas na jedzenie oraz na zabawę na oświęcimskim rynku, gdzie dzieciaki mogły ochłodzić się pod zraszaczem chłodnej wody. Wreszcie zmęczeni ale zadowoleni i szczęśliwi, wróciliśmy do przedszkola gdzie czekał już na nas pyszny obiad.

GALERIA