Święto Rodziny

24 czerwca obchodziliśmy Święto Rodziny...

24 czerwca obchodziliśmy Święto Rodziny czyli Dzień Mamy i Taty połączony z pożegnaniem naszych najstarszych przedszkolaków, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w I klasie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Leokadia Kukla, serdecznie witając przybyłych rodziców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Oświęcim Pana Mirosława Smolarka, z- cę Wójta Gminy Oświęcim Panią Halinę Musiał, dyrektora Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Panią Agatę Michalską oraz sołtysa Włosienicy Pana Władysława Zalińskiego.

Po krótkim powitaniu na scenie pojawiły się przedszkolaki, które wierszem, tańcem i piosenką przekazały rodzicom wdzięczność za ich troskę i trud włożony w ich wychowanie oraz pokazały swoją bezgraniczną miłość. Następnie przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków naszym starszakom kończącym swoją przygodę z przedszkolem.

W związku z tym, iż nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim  projekcie edukacyjnym  UNICEF ,,Szkoła z Prawami Dziecka'', pani dyrektor wręczyła również ,,Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka" osobom, które najaktywniej działają i dbają o prawa dziecka w lokalnej społeczności. Nagrodzone przez nas osoby to: Wójt Gminy Oświęcim Pan Mirosław Smolarek, z- ca Wójta Gminy Oświęcim Pani Halina Musiał, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Pani Agata Michalska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aleksandra Sośniok oraz nieobecny podczas uroczystości Pan Grzegorz Krawczyk.

Tego dnia płynęło wiele ciepłych słów i podziękowań min. do członków Rady Rodziców, która przez cały rok szkolny aktywnie działała na rzecz dzieci i współpracowała z personelem przedszkola. Na zakończenie części oficjalnej ciepłe słowa podziękowania skierowała również Rada Rodziców do dyrektora przedszkola, nauczycieli i personelu administracyjno - obsługowego.

Podczas święta Rodziny nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy, którą w sposób perfekcyjny organizował Pan Humorek. Zebrani mogli również podziwiać pokaz strażaków z OSP we Włosienicy i OSP ze Stawów Monowskich, którzy pokazali namiastkęswojej trudnej i niebezpiecznej służby, jaką jest niesienie pomocy. Dzieci ozdabiały swoje twarze pięknymi malowidłami oraz cieszyły się kolorowymi balonami w różnych kształtach i kolorach. W przerwie między licznymi atrakcjami, uczestnicy Święta Rodziny mogli zjeść smaczny żurek z jajkiem i kiełbaską ugotowany przez nasze panie kucharki, delektować się ciastem upieczonym przez fantastycznych rodziców oraz napić się kawy lub herbaty.

 

Ten dzień był naprawdę udany, pełen pozytywnych wrażeń i emocji, kończący rok szkolny 2018/2019.

 

Dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włosienicy oraz pracownicy,

serdecznie dziękują wszystkim za udział w uroczystości

oraz za całoroczną współpracę,

życząc jednocześnie udanego wypoczynku i słonecznych wakacji.

GALERIA