Zajęcia otwarte u starszaków

Dnia 24.05.2019r. odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Muzyka wokół nas” dla rodziców dzieci z oddziału III...

Dnia 24.05.2019r. odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Muzyka wokół nas” dla rodziców dzieci z oddziału III. W tym dniu zaproszeni rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia w grupie starszaków oraz jak uczestniczą w nich dzieci. Główną metodą zajęć było kodowanie.

W trakcie zabawy przedszkolaki korzystały z maty do kodowania, myszy do kodowania oraz ozobotów. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane pracą z tymi nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi. Nie zabrakło także ruchu, który towarzyszył dzieciom podczas zabaw ruchowych muzycznych „Liczyć chcemy” oraz „Mały samochodzik”. Dzieci z oddziału III ćwiczyły także motorykę małą w trakcie oddzielania makaronu od małych pomponików, a następnie świetnie poradziły sobie z ćwiczeniem matematycznym „Zakodowany instrument”. Na koniec wszystkie dzieci wykonały kolorowe maraksy przy użyciu: plastikowych łyżek, plastikowych jajeczek, kaszy, grochu i taśmy malarskiej. W wykonaniu tych instrumentów pomogli dzieciom nasi niezastąpieni rodzice.

W imieniu wychowawcy oraz dzieci bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że zajęcia się podobały, a może nawet, nasi rodzice czegoś się na nich nauczyli.

GALERIA