Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety

9 maja 2019r., w remizie OSP we Włosienicy, odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Przedszkole Samorządowe we Włosienicy pt. ,,Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety" pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Oświęcim...

Dnia 9 maja 2019r., w remizie OSP we Włosienicy, odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego, organizowanego przez Przedszkole Samorządowe we Włosienicy, pt. ,,Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety,” pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Oświęcim.

W konkursie tradycyjnie wzięły udział dwuosobowe zespoły dzieci z następujących przedszkoli:

- Przedszkole Samorządowe w Brzezince

- Przedszkole Samorządowe w Grojcu,

- Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej

- Przedszkole Samorządowe w Rajsku

- Przedszkole Samorządowe we Włosienicy

- Przedszkole Samorządowe w Zaborzu

- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Harmężach

- Niepubliczne Przedszkole SMYK w Babicach.

 

W komisji konkursowej zasiedli: Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, Robert Piętoń z Nadleśnictwa Andrychów, Beata Obstarczyk z firmy EKO Kombid z Włosienicy, sołtys Włosienicy Władysław Zaliński oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włosienicy Leokadia Kukla.

 

Przedszkolaki brały udział w siedmiu konkurencjach, związanych z tematyką ekologiczną i przyrodniczą. Zadania polegały min. na ułożeniu historyjki obrazkowej do opowiadania pt. ,,Chora Planetka” i odpowiedzi na pytania związane z treścią, dopasowaniu zwierząt do ich środowiska naturalnego w którym żyją, przyporządkowaniu nazw drzew do ilustracji owoców, segregacji śmieci, stworzeniu ,,Kodeksu Małego Ekologa  oraz  udziale w zabawie ,,Prawda czy fałsz.” Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu stworka żywiącego się zanieczyszczeniami i nadaniu mu imienia. W ostatnim zadaniu wzięli również udział członkowie komisji konkursowej, którzy podobnie jak przedszkolaki wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Komisja konkursowa oceniała wszystkie konkurencję podnosząc tabliczkę z uśmiechniętym emotikonkiem, a Ekoludek wręczał każdej drużynie punkt w postaci słoneczka. Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą na temat ekologii, zasad proekologicznych oraz przyrody.

 

Po zakończonych zadaniach konkursowych głos zabrał Wójt Gminy Oświęcim p. Mirosław Smolarek, który gratulował uczestnikom konkursu dużej wiedzy oraz podziękował za wspólną zabawę, a do organizatorów skierował słowa uznania za profesjonalne przygotowanie konkursu. Następnie członkowie komisji wręczyli przedszkolakom oraz ich paniom nagrody rzeczowe, ordery oraz dyplomy. Również dyrektor Leokadia Kukla podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za wspólną zabawę i zaangażowanie, a obecnym rodzicom za aktywne kibicowanie.  

Miłym zakończeniem spotkania był udział w słodkim poczęstunku i wspólnych rozmowach.

 

 

Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego we Włosienicy, serdecznie dziękują sponsorom konkursu za pomoc w jego organizacji i okazywanemu rok rocznie wsparciu:

Gminie Oświęcim,

Nadleśnictwu Andrychów,

Firmie EKO KOMBID z Włosienicy,

RS CAR Grzegorz Krawczyk,

Sklep Spożywczo – Przemysłowy Piotr Puskarczyk,

Księgarni MENUET z Oświęcimia.

GALERIA