Wycieczka do MILENIUM

Przedszkolaki z Włosienicy odwiedziły Szkołę Tańca MILENIUM w Brzeszczach...

Taniec – układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub świadomie wyrażających pewne stany psychiczne, skoordynowanych zazwyczaj ze zrytmizowaną muzyką lub tylko elementem rytmicznym.

O tym, że ta definicja jest jak najbardziej trafna, dowiedziały się nasze przedszkolaki z oddziału III podczas wycieczki do Szkoły Tańca Millenium w Brzeszczach, w której miały okazję uczestniczyć dnia 14.03.2019r. Dzieci chociaż bardzo zmęczone, to niewątpliwie zadowolone z pobytu w Szkole Tańca. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z prawdziwą salą taneczną, zobaczyć baletową podłogę, drążki baletowe, matę którą wykorzystują tancerze do zajęć akrobatycznych, a nawet profesjonalne stroje taneczne (zarówno pokazowe jak i treningowe). Dzięki uprzejmości pani Elżbiety Caban – instruktorki Szkoły Tańca Millenium, dzieciaki uczestniczyły w godzinnych zajęciach tanecznych. Poznały kilka elementów tańca jazzowego oraz baletowego, wykonały rozgrzewkę taneczną i porozciągały się przy wyciszającej muzyce.

Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, wszystkie dzieci schodziły z parkietu z uśmiechem na twarzach i pozytywnymi emocjami. Serdecznie zachęcamy rodziców do zapisu dzieci na tego typu zajęcia ruchowe.

 

GALERIA