Dzień Św. Patryka we Włosienicy

W tym roku również przedszkolaki z Włosienicy, obchodziły Dzień Świętego Patryka...

Dzień Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day)  irlandzkie święto narodowe i religijne,obchodzone 17 marca. Święto patrona Irlandii – św. Patryka.

W tym roku również nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Świętego Patryka. Dzieci chętnie  i bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, dzięki czemu w tym miesiącu miały okazję zapoznać się z kulturą jednego z państw anglojęzycznych, jakim jest Irlandia.

Dzieci, z wszystkich oddziałów, w wyznaczone dni, przyszły ubrane na zielono, zgodnie z tym, iż jest to kolor przewodni w tych radosnych dla Irlandczyków obchodach. Nasze przedszkolaki były zaciekawione tym świętem oraz chciały poznać jak najwięcej jego szczegółów. Przedszkolaki dowiedziały się, że wyspa irlandzka nazywana jest Zieloną Wyspą i dlatego kolorem przewodnim dnia Św. Patryka jest właśnie kolor zielony. Ponadto poznały historię szczęśliwej koniczynki, małego trolla – Leprechaun’a, zapoznały się ze strojami ludowymi Państwa Irlandzkiego, muzyką oraz ich tańcem ludowym. Udało nam się również nauczyć kilku podstawowych kroków tego tańca. Dzieci oglądały także krótki film, dzięki któremu zobaczyły, jak wygląda parada zorganizowana w Dzień Świętego Patryka w stolicy Irlandii. Przedszkolaki z wszystkich oddziałów wykonały również prace plastyczne związane z symbolami tego święta, przez co, mamy nadzieję, że doskonale zapamiętają wszystkie informacje.

To dopiero pierwszy taki dzień, kiedy w przedszkolu możemy chociaż w symboliczny sposób złączyć się z krajem anglojęzycznym, ale widząc zaciekawienie dzieci, takich dni na pewno będzie więcej.

GALERIA