JASEŁKA w wykonaniu przedszkolaków z Włosienicy

Wspólne kolędowanie i Jasełka, upłynęły w miłej atmosferze...

Dnia 24 stycznia w remizie OSP we Włosienicy, odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Włosienicy i zaproszonych gości, połączone z Jasełkami w wykonaniu przedszkolaków. Na początku pani dyrektor Leokadia Kukla serdecznie powitała wszystkich zebranych wśród których znaleźli się: Radny Gminy Oświęcim p. Stanisław Dziedzic, dyrektor CUW p. Halina Musiał, dyrektor Szkoły Podstawowej we Włosienicy p. Cecylia Stokłosa, ks. Marcin Lisicki, sołtys Stawów Monowskich p. Arkadiusz Kuwik, przedstawicielka KGW we Włosienicy p. Maria Żak, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Stawy Monowskie p. Anna Hałat, Prezes OSP we Włosienicy p. Tomasz Kożuch, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów we Włosienicy p. Halina Stachura, Przewodnicząca Uniwersytetu Każdego Wieku p. Aneta Puskarczyk, Prezes LKS ,,Sygnał” p. Mieczysław Grubka.

Następnie na scenie pojawili się mali aktorzy, którzy wcielili się w role Józefa, Matki Boskiej, aniołów, trzech króli, Heroda, diabełka, pastuszków i wielu innych, którzy przybyli do szopki oddać pokłon małemu Jezuskowi. Jasełka wprowadziły wszystkich w doniosły, świąteczny nastrój również za sprawą tańców i wielu pastorałek, do śpiewu których wszyscy chętnie się włączyli. Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor CUW w Rajsku pani Halina Musiał, która w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Oświęcim serdecznie podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ oraz gratulowała rodzicom tak utalentowanych dzieci. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, w repertuarze którego znalazły się zarówno znane kolędy jak i pastorałki. Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie bajki pt. Baśniowy ambaras” w wykonaniu rodziców, które wywołało uśmiech na twarzach gości i również zostało nagrodzone brawami. Słodkim zakończeniem tego spotkania, były pyszne ciasta pieczone przez rodziców oraz panie kucharki z naszego przedszkola.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na kolędowanie gościom i mieszkańcom Włosienicy oraz rodzicom przedszkolaków za przygotowanie strojów do występu.

Podziękowań nigdy dosyć, więc kolejny raz dziękujemy rodzicom występującym w bajce, za ich poświęcony czas, trud włożony w przygotowanie przedstawienia oraz cudowną atmosferę.

 

GALERIA