Bawimy się z zimą

"Hu, hu, ha, hu, hu, ha zima wcale nie jest zła" - przekonały się o tym nasze przedszkolaki spotykając się podczas wspólnej zabawy pod hasłem "Bawimy się z zimą" w dniu 23 lutego

Już niedługo zagości u nas wiosna, lecz my postanowiliśmy pobawić się jeszcze z Panią Zimą. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na biało, a zimowy charakter stroju dodatkowo podkreśliły atrybuty zimy czyli białe śnieżynki.

Gościem podczas naszej zabawy była Natalka Nowak, która już systematycznie odwiedza nasze przedszkole wraz ze swoją mamą i panią Karoliną.

 

List od Pani Zimy i tajemniczy kosz zachęcił wszystkie przedszkolaki do wspólnej zabawy, podczas której miały okazję pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami biorąc udział w konkursach i zgadywankach. Celem naszego spotkania "na biało" było utrwalenie znajomości zmian zachodzących w przyrodzie zimą oraz uświadomienie zagrożeń wynikających

z zimowych zabaw. Wspólnej zabawie towarzyszyły wesołe tańce i pląsy. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa z chustą animacyjną pełną kolorów i białymi śnieżynkami.

Grupa "Słoneczek" zaprezentowała młodszym kolegom przedstawienie "Spotkanie z zimą", podczas którego dominowała wesoła muzyka i taniec.

Podsumowaniem naszej zabawy było wykonywanie portretu Pani Zimy przez wszysykie przedszkolaki.

Bawiliśmy się wspaniale!  - "Hu, hu, ha, hu, hu, ha zima wcale nie jest zła"

GALERIA