"Kotki" z PS Brzezinka programują ze Scottie Go!

25 lutego, po raz kolejny w grupie Kotków, odbyły się zajęcia a zakresu programowania i robotyki. Przeprowadziły je panie Anna Owczarek i Urszula Kuś, pracujące na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Tym razem panie zaproponowały przedszkolakom grę rozwijającą umiejętność kodowania  - Scottie Go! Dzieci zostały podzielone na trzyosobowe zespoły, a każdy zespół miał do dyspozycji grę oraz tablet z niezbędnym oprogramowaniem. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie trasy robota, utworzenie kodu oraz zeskanowanie go za pomocą  tabletu. Poprawne zakodowanie drogi robota wymagało zastosowania wielu komend, a każde następne z zadań przenosiło uczestników gry na coraz trudniejsze poziomy, w których dzieci musiały uwzględniać pojawiające się przeszkody i stosować odpowiednie do ich ominięcia rozwiązania. Dzieci bardzo szybko opanowały umiejętność połączenia  tradycyjnej  gry planszowej z nowoczesną technologią, której zastosowanie  umożliwiało samodzielne sprawdzenie trafności odpowiedzi i poprawę błędów lub pokonywanie kolejnych etapów.  

W drugiej części zajęć dzieci poznały nowego robota  edukacyjnego mBot, który ze znanym już  robotem Dashem rozegrały mecz piłki nożnej. Kolejne pary zawodników wyposażone w tablet do sterowania Dashem i pilot do sterowania mBotem, przy gorącym dopingu pozostałych dzieci , starały się umieścić piłkę w bramce przeciwnika.

Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci  entuzjastycznie, z wielkim zaangażowaniem podejmowały się wykonywania  coraz trudniejszych zadań.  Dziękujemy pani Ani i pani Urszuli .

Tagi

GALERIA