Na ludwo i sportowo

Liczne grono babć, dziadków i ich wnuków, które przybyło do szkoły podstawowej we Włosienicy dnia 20.02.2019r. uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem ,,Na ludowo i sportowo z Babcią i Dziadkiem”...

Liczne grono babć, dziadków i ich wnuków, które przybyło do szkoły podstawowej we Włosienicy dnia 20.02.2019r. uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem ,,Na ludowo i sportowo z Babcią i Dziadkiem”. Była to już kolejna impreza z tego cyklu więc niektórzy wiedzieli na czym będzie polegała zabawa. Dlatego chętnie wzięli w niej udział.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia treści utworu J. Tuwima ,,Rzepka” odczytanego przez  jednego z dziadków. Poszczególne osoby wcielały się w role bohaterów, którzy na koniec z wielkim impetem wyciągnęli rzepkę z ziemi. Następnie wszyscy przypomnieliśmy sobie znane zabawy kołowe ,,Stary niedźwiedź” i ,,Labada” .

Krótka rozgrzewka wprowadziła uczestników do sportowej rywalizacji. Podzieleni na zespoły przystąpili oni do zawodów wraz z pierwszym gwizdkiem sygnalizującym start. Każdy dokładnie i szybko wykonywał ćwiczenia z danej konkurencji. Trzeba było przenieść woreczek na głowie, toczyć piłkę między pachołkami, biec z piłeczką pingpongową czy też przechodzić przez poręcz na czworakach. Żadne z tych ćwiczeń nie sprawiało trudności zawodnikom.

Na koniec trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni po odebraniu pamiątkowego dyplomu wręczonego przez panią dyrektor Leokadię Kukla wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez nasze panie z przedszkola.

GALERIA