Gminny Konkurs Ekologiczny we Włosienicy

24 kwietnia 2018r., odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego ,,Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety"...

24 kwietnia 2018r., odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego ,,Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety," organizowanego przez Przedszkole Samorządowe we Włosienicy pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Oświęcim.

W tegorocznym konkursie udział wzięło osiem przedszkoli z terenu Gminy Oświęcim. Nasze przedszkole reprezentowali: Olivier Drozdowski i Szymon Kożuch z grupy starszaków.

Zmagania uczestników bacznie obserwowali i oceniali członkowie komisji konkursowej w składzie: Wójt Gminy Oświęcim p. Albert Bartosz, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim p. Halina Musiał, p. Żelisława Noworyta z Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Gminy Oświęcim, p. Robert Piętoń z Nadleśnictwa Andrychów, p. Beata Obstarczyk z Firmy EKO - KOMBID, sołtys Włosienicy p. Władysław Zaliński oraz dyrektor PS we Włosienicy p. Leokadia Kukla.

Tematem przewodnim XI edycji konkursu było powietrze i jego znaczenie dla życia i zdrowia nie tylko człowieka, ale również zwierząt i roślin. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu czego odzwierciedleniem były szybko i poprawnie wykonywane zadania kokursowe. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Tradycyjnie po zakończonym konkursie wszyscy chętnie delektowali się świeżutkimi rogalikami upieczonymi przez nasze panie kucharki.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Podziękowania należą się również naszym sponsorom:

- Gminie Oświęcim,

- Nadleśnictwu Andrychów,

- p. Piotrowi Puskarczykowi,

- Państwu Beacie i Markowi Obstarczykz Firmy EKO-KOMBID,

- p. Grzegorzowi Krawczykowi z Firmy OPONEX,

- p. Agnieszce Bieniek z Księgarni MENUET.