Przedszkolne JASEŁKA

Dnia 24 stycznia 2017r., dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w przedszkolnych JASEŁKACH...

Dnia 24 stycznia 2017r., dzieci z naszego przedszkola uczestniczące w warsztatach teatralnych wystąpiły w Jasełkach. W sali rezmizy OSP we Włosienicy, zebrała się liczna widownia, wśród której byli rodzice przedszkolaków, rodzeństwo, dziadkowie i mieszkańcy Włosienicy.

 

Zgromadzonych gości powitała dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włosienicy  Leokadia Kukla i zaprosiła wszystkich na występ dzieci. Przy dźwiękach kolędy ,,Cicha noc" na scenę jako pierwsze weszły aniołki, które pozwoliły wszystkim poczuć dobiegającą końca świąteczną atmosferę. W dalszej części na scenie pojawiali się iczni goście przybywający do szopki i chcący złożyć pokłon i dary małemu Jezuskowi. Wśród nich byli min. pastuszkowie, którzy oprócz darów ofiarowali Jezusowi taniec i piosenkę, trzej królowie, bajkowe postaci tj. Pinokio, Kopciuszek czy Jaś i Małgosia. Nie zabrakło też czterech pór roku, niosących płatki śniegu, słońce, liście i kwiaty oraz gości z Japonii, Grenlandii czy Afryki. Całe przedstawienie owiane było dźwiękami znanych kolęd i pastorałek śpiewanych przez dzieci i zgromadzoną publiczność.

 

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, a pani dyrektor dziękując dzieciom za wspaniałą grę aktorską wręczyła wszystkim soczki i łakocie. Warto również podkreślić i docenić ogromne zaangażowanie dzieci w przedstawienie i chęć wystąpienia w nim. Jest to istotne zwłaszcza z uwagi na panujące w ostatnich dniach liczne zachorowania, które mimo wszystko nie przeszkodziły w realizacji Jasełek, dzięki detrminacji dzieci, wśród których znalały się takie, które przybyły specjalnie na przedstawienie.

 

Jak zawsze bardzo gorąco dziękujemy Rodzicom, za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów dla dzieci i za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

 

 

GALERIA