Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia również w formie papierowej

Informujemy, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia również w formie papierowej. Dotyczy świadczeń : 500+, 300+, rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego.

Nadal można składać elektroniczne wnioski za pomocą :

Przy składaniu wniosku drogą elektroniczną należy zwrócić szczególną uwagę na wybór organu do którego chcemy przesłać wniosek.

W przypadku naszej Gminy wniosek należy przesłać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Oświęcimiu z/s w Grojcu ul. Beskidzka 100  wpisując  w rubryce „ Wybierz organ właściwy prowadzący postępowanie”  nazwę miejscowości, która jest  siedzibą Ośrodka tj. Grojec  (nie  Grójec i nie Oświęcim).

Sprawy rozpatrywane będą wg. kolejności wpływu wniosku – niezależnie czy wpłynęły w formie elektronicznej czy papierowej.

Wszystkie niezbędne formularze dostępne są w siedzibie GOPS oraz na naszej stronie internetowej.

Każdemu świadczeniu przydzielona została zakładka, w której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat : rodzajów i wysokości świadczeń, zasad i kryteriów ich przyznawania, sposobów składania wniosków,  terminów wypłat, a także treści przepisów prawa oraz wszystkie niezbędne  formularze.

1.Świadczenie wychowawcze (500+)

2. Dobry Start (300+)

3. Świadczenia rodzinne :

a) zasiłek rodzinny oraz dodatki

b) jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka (tzw. becikowe)

c) zasiłek pielęgnacyjny

d) specjalny zasiłek opiekuńczy

e) świadczenie pielęgnacyjne

f) świadczenie rodzicielskie

4. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego

5. Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu - Program "Za Życiem"