Rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł

Informujemy, że 1 kwietnia 2019r. ruszyła kolejna rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł – Pomocna Dłoń Zawsze Przy Tobie. Projekt skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niesamodzielnych.

Małopolski Tele-Anioł został opracowany głównie z myślą o najstarszych i ciężko chorych seniorach, którzy mieszkają samotnie i nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziny.

Z jego pomocy mogą też skorzystać niepełnosprawni, czy np. osoby, które przeszły zawał i istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia kolejnego.

Takie osoby mogą otrzymują bezpłatnie specjalną opaskę- lekkie i łatwe w obsłudze urządzenie, czuwające nad zdrowiem właściciela.

Na opasce umieszczony jest czerwony przycisk SOS. Wystarczy przytrzymać go przez trzy sekundy, a urządzenie automatycznie połączy się pracownikiem teleopieki.

Opaska wyposażona jest w wiele innych, niezwykle użytecznych funkcji, jak : lokalizator GPS, czujniki mierzące tętno oraz wykrywające niebezpieczne upadki.

Jeśli przyrząd zarejestruje groźne zdarzenie, np. nagły skok ciśnienia, zaalarmuje opiekuna w telecentrum, a ten będzie mógł natychmiast zareagować.

W ramach Projektu  istnieje także możliwość otrzymania pomocy w formie usług opiekuńczych i sąsiedzkich.

Bliższych infromacji udziela Biuro Projektu Małopolski Tele- Anioł pod numerem telefonu : (12) 616 06 11 lub mozna je znależc na stronie internetowej www.malopolska.pl/teleanioł

Dla mieszkańców Gminy Oświęcim informacji udziela także pracownik GOPS-u Pani Marzena Kubiczek pod numrem telefonu (33) 846 64 28