Ciąg dalszy przygody z kodowaniem

Uczniowie szkół podstawowych w gminie Oświęcim kontynuowali, w szkolnych pracowniach komputerowych, przygodę z kodowaniem. Język obiektowy Scratch został już przez uczestników projektu opanowany.

„Harry Potter”,  skądinąd hit czytelniczy sprzed lat, został poddany fantazji młodych programistów. Jak się spodziewano na komputerową „adaptację”  książki,  pomysłów nie brakowało. Grupy dzieciaków nadawały dziełu inną, bardzo nowoczesną  formę. Był i skutek uboczny. Z półek bibliotecznych zniknęła książka J.K.Rowling,  ale to akurat nie zmartwiło bibliotekarzy. Komputerowe animacje zostaną ocenione podczas Gminnego Konkursu Matematycznego w Grojcu- 15 listopada. Wtedy nastąpi także prezentacja autorskich pomysłów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.