Rok szkolny za nami, pora na wakacyjny reset

W doskonałych nastrojach pożegnali w piątkowe przedpołudnie 26 czerwca rok szkolny 2014/2015 uczniowie placówek oświatowych w Gminie Oświęcim. Nagrody wójta naszej gminy otrzymali Dominika Kulig, najlepsza...


W doskonałych nastrojach pożegnali w piątkowe przedpołudnie 26 czerwca rok szkolny 2014/2015 uczniowie placówek oświatowych w Gminie Oświęcim. Nagrody wójta naszej gminy otrzymali Dominika Kulig, najlepsza absolwentka wśród uczniów szkół podstawowych, i Tomasz Rosiek, niemający sobie równych wśród gimnazjalistów.

Podczas uroczystej akademii dyrektor grojeckiej podstawówki Joanna Wysogląd  wręczyła uczniom liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród 30 uczniów klas szóstych świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 13 osób. Najlepszym absolwentem w kategorii szkół podstawowych została wspomniana na wstępie Dominika Kulig, która uzyskała średnią 5,9 (!) i wzorowe
zachowanie.

 

Z rąk zastępcy wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka Dominika otrzymała list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę. Uczennica osiąga sukcesy w konkursach przedmiotowych. W tym roku szkolnym została m.in. finalistką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego, laureatką XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus, laureatką konkursu literackiego „Opowieści z Doliny Soły” zorganizowanego przez LGD „Dolina Soły”. Przed nią dwa jak najbardziej zasłużone miesiące odpoczynku, a potem nauka w gimnazjum salezjańskim w Oświęcimiu.

Mirosław Smolarek na ręce pani dyrektor przekazał podziękowania dla nauczycieli i pogratulował wysokich wyników uzyskiwanych przez uczniów tej szkoły na sprawdzianie po klasie szóstej. Wręczył również bon na kwotę 500 zł do wykorzystania na potrzeby placówki. Po części oficjalnej uczniowie klas szóstych zaprosili na program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców - Katarzyny Mendyk i Beaty Smolarek


Z kolei Tomasz Rosiek z Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu odebrał gratulacje ze sprawą znakomitego świadectwa (średnia 5,4) od wójta Alberta Bartosza.
– Masz niesamowity potencjał, wykorzystaj go jak najlepiej – powiedział sternik gminy wręczając okolicznościową statuetkę najlepszemu gimnazjaliście.

– Raczej ze wszystkiego mi dobrze idzie. Nie jestem jakoś specjalnie wybitny, ale staram się utrzymywać dobre oceny z wszystkich przedmiotów – wyznał z uśmiechem Tomasz Rosiek. – Wybrałem swoje liceum, idę do Konara, do klasy matematyczno-fizycznej. Nie ciągnie mnie do przedmiotów humanistycznych, swoją przyszłość wiążę z grafiką komputerową. Póki co planuję krótki wakacyjny wypad do Włoch, a resztę wolnego raczej spędzę w domu.

– Mam świadomość, że jestem wśród wybitnej młodzieży – tymi słowami zwrócił się do uczniów miejscowego gimnazjum wójt Albert Bartosz. – Jestem w jednym z najlepszych gimnazjów w powiecie oświęcimskim. Chcę żebyście mieli świadomość, że jestem z was wszystkich niesamowicie dumny. Serdecznie gratuluję całemu gimnazjum z panią dyrektor na czele, gronu pedagogicznemu, i wszystkim tym, którzy dołożyli się do sukcesu tej placówki.

Szczególne słowa pan wójt skierował do uczniów odchodzących z gimnazjum.
– Wchodząc w dorosłe życie, chcę żebyście zapamiętali sobie moją radę: dorosłość polega na podejmowaniu decyzji i ponoszeniu ich konsekwencji.

Albert Bartosz odwiedził tego dnia także uczniów Gimnazjum Gminnego nr 1 w Rajsku. Tu także nie szczędził pochwał uczniom i oddanym swojej pracy nauczycielom. Nagrodził wyróżniającą się młodzież, w tym wybitnie uzdolnionych gimnazjalistów, którzy z powodzeniem zdali trudny egzamin międzynarodowy z języka angielskiego.


GALERIA