Informacja dotycząca występowania barszczu Sosnowskiego

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie przypomina o zagrożeniu jakie dla zdrowia ludzi i zwierząt stanowić może barszcz Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel) – roślina posiadająca silne działanie toksyczne i alergizujące.

Z uwagi, iż roślina ta występuje na terenie Województwa Małopolskiego poniżej zamieszczamy ulotkę dotyczącą biologii i zasad postępowania pozwalających na znaczące ograniczenie populacji barszczu Sosnowskiego wraz z mapą województwa z zaznaczonymi gminami, na terenie których stwierdzono występowanie tej rośliny.

Ulotka dot. barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel)

Mapa większych skupisk występowania barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowski Mandel)

Wójt Gminy Oświęcim
/-/ Małgorzata Grzywa