Dzień bez samochodu w Gminie Oświęcim

Co roku w dniach 16-22 września ma miejsce Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W związku z tym zachęcamy do wspólnego świętowania i zostawienia samochodów w garażach, a wyciągnięcia z nich rowerów!

W tym tygodniu połączmy przyjemne z pożytecznym, dbając o swoją kondycję fizyczną i zdrowe środowisko. Zamiast zanieczyszczać powietrze spalinami, wybierzmy spacer do sklepu lub przejażdżkę na rowerze do babci, kolegi lub sympatii (a także do wszystkich, których planujemy odwiedzić!). W ten sposób nasz organizm wydzieli endorfiny, poprawiające nastrój, wzmocnią się nasze mięśnie, poobserwujemy przyrodę, a może nawet utniemy krótką pogawędkę z sąsiadem.

Również sprawy w Urzędzie załatwić można przyjeżdżając na rowerze. Zachęcamy do przyjazdu do nas w ten sposób!

Osoby, które przyjadą do Urzędu Gminy Oświęcim na rowerze w piątek, 20 września, otrzymają od Gminy drobny upominek. Po odbiór upominków zapraszamy do pokoju 26.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! Oraz śledzenia informacji na facebooku.

Zobacz wideo promujące Dzień bez samochodu.