95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Gminie Oświęcim...

Dyrektor naszego przedszkola pani Leokadia Kukla uczestniczyła w uroczystych obchodach 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbyły się w Rajsku.

Uroczystość odbyła się w Gimnazjum Gminnym Nr 1 w Rajsku, a jej organizatorem była Gmina Oświęcim. W trakcie jej trwania głos zabrała Wójt Gminy Oświęcim pani Małgorzata Grzywa, następnie wszyscy zebrani oglądali program artystyczny w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej.

Po części artystycznej korowodem udano się pod Obelisk Niepodległości, gdzie zostały złożone kwiaty.

W tym samym czasie, gdy pani dyrektor reprezentowała nasze przedszkole podczas uroczystości w Rajsku, nasze przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat tych bardzo ważnych wydarzeń dla narodu polskiego. I choć wydawać by się mogło, że są to sprawy zbyt trudne dla małych dzieci, to w czasie rozmów okazywało się, że jest inaczej.